çankırı prefabrik ev - www.avrupaprefabrikev.com


"Peki Prefabrik Evin avantajları ve Neden Prefabrik Ev ?

1.    Prefabrik yapılarda İnşaat süresi; Prefabrik  yapılar daha önceden hazırlandığı için prefabrik imalat aşaması ve prefabrik kurulum aşamaları uzman ekiplerimizce hızlı ve sorunsuz şekilde tamamlanmaktadır. Prefabrik ev imalat ve kurulum aşaması hem kısadır hem de bölgesel iklim şartlarına özel projeler ile üretim ve prefabrik imalatı yapılmaktadır. Prefabrik evlerimiz yük ve tonajda hafif olduğu için binaların üzerlerinde prefabrik kat olarak yapılabilmektedir.

2.    Müşterilerimiz için bütün prefabrik ev modellerinde proje bütününde  harcayacağı maliyet kısa sürede netleşir alıcı için zemin betonuna ve diğer giderlere ödenecek tutar sözleşme anında belirlenerek sabitlenir.

3.    Prefabrik yapılarda ısı izolasyonu pres panel duvarlarda 16 dansite polistren köpük kullanılmaktadır. Dış duvarlarda ve iç duvarlarda istenilen ölçülerde yapılabilmekte olup sert iklim şartlarına göre özel ölçü ile 16’lık duvar kalınlığı ve 20’lik duvar kalınlığı yapılabilmektedir. Standart ölçülere göre dış duvar 10’luk iç duvarlar 6’lık olarak uygulanır. Bu şekilde güçlü ısı yalıtımı sayesinde enerji tasarrufu sağlanır.

4.    İkinci el prefabrik evler kurulduktan sonra defalarca sökülüp dilediğiniz yere takılabilmektedir. Elektrik tesisatı ve alçıpan gibi bazı ürünlerde zayiat olabilir. Prefabrik panolar, prefabrik makaslar, prefabrik taşıyıcılar, prefabrik kapılar ve prefabrik pencereler sorunsuz sökülüp defalarca kullanılır.

5.    Prefabrik ev projesinin Prefabrik su basmanı (Alt Zemin Betonu) projesi prefabrik ev modelinin belirlenmesi ile birlikte sözleşme esnasında müşterimize çizimi yapılarak müşterilerimizin isteği doğrultusunda prefabrik evden daha büyük atılabilir fakat daha küçük yapılamamaktadır. Su basmanın yerden yüksekliği en az 10 cm kalınlığında olmalıdır ancak tavsiye edilen ölçü 50 ile 60 cm yüksekliğinde olmasıdır. Bunun dışında betona ihtiyaç duyulmaz. Her iklim koşulunda, güvenle kullanılır. Depreme karşı Avrupa prefabrik yapılar 13,5 şiddetinde bir depreme ve saatte 90 km/h ile esen bir rüzgar şiddetine dayanacak şekilde imal edilmiştir. Prefabrik çatı kısmının 1 m kar yüküne ve rüzgar yüküne dayanıklı planlanarak imalatı yapılmaktadır.

·         Prefabrik yapılarda 100 m²  prefabrik yapı kurulum ve boya dahil toplam 3 günde teslim edilebilmektedir. Ancak müşteri talebi doğrultusunda büyük şantiye binalarında 1000 m² ve üzeri binalarda prefabrik kurulum ekipleri sayısı arttırılarak prefabrik toplu konut projelerini çok kısa sürede imalat ve kurulum hizmetini vermekteyiz. Sevkiyatı tırlar ve kamyonlar olmak üzere deniz yolu ve kara yolu ile Türkiye’nin her yerine hizmet verdiğimiz gibi Dünyanın birçok ülkesine de ihracat yapılabilmektedir. Avrupa prefabrik olarak şu an 13 ülkeye ihracatımızı gerçekleştirdik Türkiyenin yapmadığımız il ve ilçesi kalmamıştır. Son zamanlarda teslim ettiğimiz projelerimizden bazıları İstanbul Üniversitesi sosyal bilimler fakültesi Beyazıt kampüsü Bakırköy Devlet Hastanesi kadın hastalıkları bölümü, Kars Emniyet müdürlüğü, Çatalca Belediyesi başkanlık binası gibi bir çok kaymakamlık ve belediyelere sosyal yardımlaşma vakıflarına da prefabrik yapılar yapmış bulunmaktayız.  Birçok il ve ilçede hizmet verdik. Yaklaşık 150 m² bir prefabrik yapı bir tır ile komple taşınabilmektedir. Bu durum prefabrik yapılarda nakliye ve teslimat konusunda bize imkan sağlamaktadır. Tuğla, çimento, kireç, demir ayrı usta beton kalıp gibi betonarme binalarda kullanılan işlemler prefabriklerde yoktur ve bütün işlemler prefabrik kurulum ekiplerimiz tarafından tek elden yapılmaktadır ve müşterimiz kurulumla alakalı tek bir kişi ile görüşmektedir. Daha az ve kontrol edilebilir sevkiyatlar nedeniyle nakliye giderleri düşüktür.

6.    Prefabrik yapıların daha önceden hazırlanması sebebiyle demonte olarak  modül prefabrik duvarları hazırlanır aynı gün içerisinde 10’a yakın bina sevkedilebilir. Kurulumu ise ekiplerin tecrübesine bağlı bir ile 4 gün içerisinde kurulumu yapılır. Yaklaşık 100 m² bir prefabrik bina 5 günde teslim edilmektedir. Örneğin 10 adet 100 m² bir prefabrik yapıyı 1 hafta gibi kısa bir sürede teslim edebiliriz. Binanın kısa sürede teslimi gerçekleşmiş olur ancak bizden sonra alt zemin, lamine parke, fayans ve kalebodur çalışması yapılır ve mutfak dolabı takıldıktan sonra kullanıma hazır olur. Müşterilemizin binanın içine girmesi 15 gün gibi kısa bir sürede gerçekleştirilir. Türkiye de imar affından faydalanmak isteyen müşterilerimiz bizi arar ve bildirir ise ve bize bilgi verirse ödeme koşullarında anlaştığımızda evini toplamda 1 hafta gibi bir süre içerisinde teslim edebiliriz. Prefabrik binaların daha çok tercih edildiği bölgeler imara uygun olmayan sit alanlarında müşterilerimiz tarafından tercih edilmektedir. Satış ve kira getirisi olarak avantaj sağlar.

7.    Prefabrik evler çok hızlı kurulduğundan dolayı pratik ev olarak halk dilinde söz edilir. Aslında prefabrik evlerin hızlı kurulumu ve  pratik oluşu ve fiyatları da normal betonarme yapılara göre çok daha uyguna mâl olmakla beraber görsel bir güzelliğe sahiptir. Aynı zamanda ısı ve ses izolasyonu da gelişmiş olduğundan dolayı prefabrik evlerimiz tercih edilmektedir. Prefabrik evler ne kadar sorusuna her prefabrik imalatçısının farklı yanıtları vardır. Ancak m² si yaklaşık 100 dolara tekabül etmektedir. Ekonomik prefabrik yapılarda toplam bina ağırlığının daha az olması nedeniyle zemine yapılan beton maliyeti oldukça düşük olmaktadır. hafriyat çalışması yapılmadan da beton atılabilmektedir. Bu sebepten dolayı  temel maliyeti oldukça düşüktür.

8.    Prefabrike binalarda bakım; Normal binalarda olduğu gibi prefabrik binalarda da boya ihtiyacı olmaktadır. Bina ilk kurulduğu sene duvarlarının (pres panel) oturmasından dolayı duvarların bağlantı noktalarında taşıyıcı haşlarla aralarında silikon çatlağı dediğimiz çatlaklar oluşabilmektedir. Bina kurulumundan bir yıl sonra bir kez daha silikonize mastikle su bazlı boya ile boyanıp bakım yapılmasında fayda vardır. Aslında prefabrik yapıların bakım ihtiyacı hiç yok denilecek kadar az olmakla birlikte, prefabrik duvarların kırılması deforme olması gibi sebepler oluşursa yenileme ve değiştirme çok kolay yapılabilmektedir. Prefabrik binalar daha sonradan büyütülebilir hatta üstüne bir kat daha atılabilir. Prefabrik Okul,prefabrik  sosyal tesis veya bir prefabrik site ya da prefabrik büyük ofis yapılması istendiğinde üç katlı prefabrik evlerde yapılabilir. Avrupa çelik ev olarak prefabrik yapılarda ihtiyaçlarınıza sınırsızca  çözümler sunabilmekteyiz. Tüm tadilat ve yenilemelerin düşük maliyetli ve kolay oluşu bina değerini yüksek tutar. Bu konularla ilgili size yardımcı olmak için elimizden geleni yaparız.

9.    Prefabrik yapılar demonte, monte, modüler sisteminde ön üretim yapılır. Neredeyse tüm prefabrik imalatları, projede belirlenen şekilde hazırlanır ancak hazır olan betopan ölçüleri baz alınır. 1250*2,500,  1250*2800 1250*3000 olarak üretildiği için biz prefabrik imalatçıları da fire vermemek için bu ölçüleri kullanırız. Ancak mecburi olursak istenilen ölçülerde ve miktarlarda üretim yapabilmekteyiz. Yüksek miktarda prefabrik taleplerine karşı özellikle yurt dışında yapılacağı zaman standart ölçüleri baz alırız. Daha hızlı daha pratik ve daha ekonomik olması için prafabrik yapı sisteminin taşıyıcıları rolform makinalarında üretimi yapılmaktadır. Taşıyıcı çatı makasları, çatı sacı, metal aşıklar yine rolform makinasında yapılmaktadır. Prefabrik binaların büyüklüklerine  göre ya da taşıyacağı yüke göre taşıyıcı metal aksamın tamamı statik projesine göre yapılmakta kalınlıkları da buna göre belirlenmektedir.

10. prefabrik yapılar defalarca sökülüp takılabildiğinden dolayı inşaat sektörünün vazgeçilmez en önemli unsurlarındandır. Önceden inşaatlarda çadırlar kurulmaktaydı. Çalışanlar barınak olarak çadırları kullanırdı ancak soğuk kış günlerinde ıslanmaktan ve üşümekten kaçınılamazdı. şimdi ise iş güvenlik yasası sebebiyle devlet, işçileri güvence altına aldı. Çok daha modern işçi yatakhanesi, işçi yemekhanesi, sosyal tesis, prefabrik ofis, prefabrik wc, prefabrik duş ve prefabrik işçi kafeteryası yapılabilmektedir. bu şekilde hem konforlu bir yaşam alanı hem de değerlendirilebilir prefabrike yapılar çözüm ortağı olmuştur. Kurulumu tamamlanmış olan prefabrik evlerimizi görmek ve fiyat almak için 0212 884 11 11 - 0553 337 17 45 - 0553 313 17 44-0553 313 58 60 0544 362 52 64  numaralarını arayarak bilgi alabilirsiniz.